Hrvatski Olimpijski dan u Zvjezdicama

Djeca iz skupine Zvjezdice zajedno sa svojim odgojiteljicama obilježila su Hrvatski Olimpijski dan. Željeli smo potaknuti djecu na što češće bavljenje sportom i različitim sportskim aktivnostima. Dio vježbi smo odradili unutra u sobi, a drugi dio vani u dvorištu vrtića. Djeca su se najprije zagrijala trčeći u koloni jedan iza drugog, trčeći  sunožno  te poskakujući na jednoj nozi. Nakon zagrijavanja razgibali smo se uz opće pripremne vježbe za razvoj svih mišićnih skupina. Najzanimljiviji od svega bio je poligon s preprekama koji su uspješno savladala sva djeca. Poligon se sastojao od nekoliko elemenata: cik – cak trčanja između čučnjeva, provlačenja kroz obruč, hodanja po niskoj pvc gredi- noga ispred noge, kotrljanja na strunjači tzv. „palačinka“, povlačenja ispod pvc štapa, sunožno skakanje kroz obruč te preskakivanja štapa. Vani smo organizirali utrku te skok udalj. Svi zajedno smo skupili svoje ručice te se pozdravili kao pravi sportaši.