Hrvatski olimpijski dan

Kao i svake pedagoške godine, i ove smo godine u jasličkim i vrtićkim skupinama obilježili Hrvatski olimpijski dan koji promiče važnost bavljenja sportskim aktivnostima, olimpijska načela izvrsnosti u svakom području, razumijevanje, mir i solidarnost među ljudima kao sastavnice olimpijskog djelovanja. Odgojne skupine Zvjezdice i Zmajići u sklopu olimpijskog dana odradile su jutarnje razgibavanje na otvorenom te tradicijske pokretne igre. Cvjetići i Leptirići  su se pripremali za olimpijski dan kroz razgovor, razne likovne i istraživačke aktivnosti u kojima su djeca otkrivala što su Olimpijske igre, koja je  simbolika krugova na zastavi i bijelih majica. “Brže, više, jače” bio je moto dana Balončića koji su u jutarnjim satima provodili vježbe disanja za opuštanje te razgovarali o ljetnim i zimskim olimpijskim sportovima, načelima sportskog ponašanja te simbolima Olimpijade. Isto tako, povezali su sportski život sa zdravom prehranom te kroz enciklopediju otkrivali tajne voća koje mogu poslužiti svakom pravom sportašu. Najvažniji dio dana obilježio je trener hrvačkog kluba “Podravka”, gospodin Kiš, pa su time otvorili još jednu vrtićku godinu izvrsnom suradnjom s roditeljom iz skupine. Balončići su pažljivo slušali trenera te njegove upute kroz opće pripremne vježbe te glavni i završni dio sata tjelesne i zdravstvene kulture. Trener je svakom djetetu pojedinačno pomogao oko kompleksnijih vježbi, a Balončići su hrabro u svakoj sudjelovali. Nakon sata koji je održao trener, djeca su nastavila igrati nogomet te su razvijala motoriku i na penjalicama. Kao nagradu za izvrsno sportsko ponašanje i fair play, djeca su dobila medalje koje su sama izradila posebno za današnji dan. U sav glas zahvalili su treneru na suradnji i izdvojenom vremenu, te su dan nastavili sretni i ponosni te bogatiji za još jedno iskustvo. Bio je to jedan veseli dan ispunjen akcijom, kretanjem, vježbanjem i sportskim duhom.