U zajedništvu ispunjenom dobrom voljom, humanošću i vjerom u ostvarivost promjena naša djeca uče o dječjim pravima, nejednakim mogućnostima i međunarodnoj solidarnosti te pomažu u stvaranju boljih uvjeta života za djecu Afrike. Na početku pedagoške godine bavili smo se edukativnim djelom projekta “Škole za Afriku” dok smo mjesec prosinac iskoristili za humanitarni dio projekta.

U samu provedbu uključili smo roditelje koji su se rado odazvali. Roditelji su zajedno sa svojom djecom kod kuće izrađivali razne božićne ukrase. Bilo je tu svega; medenih ukrasa, kuglica i svijećnjaka u decoupage tehnici, zvončića, anđela, snjegovića, gnomova, adventskih vjenčića, jaslica od kukuruzovine, kolača. Jedan dio prikupljanja novčanih sredstava proveli smo online prodajom adventskih vjenčića, dok smo onaj glavni dio odradili kao Humanitarni božićni sajam ispred naše crkve u Sigecu te na taj način u sudjelovanje uključili cijelu lokalnu zajednicu. Jako smo sretni što smo u ovo vrijeme Božića – vrijeme dobrote učinili dobro djelo i pomogli djeci Madagaskara. Ponosni smo na naše roditelje i svima se od srca zahvaljujemo na svemu što su učinili. Vođeni mišlju da naše malo, nekome znači puno, ispunili smo svoja srca, ali i srca djece u Africi.

 

Comments are disabled.