Odmorni, veseli i spremni na nove pustolovine, stiglo je vrijeme da se Sovice ponovno vrate u vrtić nakon praznika i blagdana provedenih s obitelji. Početkom svakog dana razgibavali smo cijelo tijelo uz vesele pjesmice, nakon čega smo se još malo bavili zimom i aktivnostima zimi. Djeca su uz pomoć raznih tehnika poput bojanja kistom preko voska oslikavali zimske kape, tehnikom tempere preko ljepljive trake načinili pahuljicu, pročitali smo nekoliko slikovnica, a potaknuto je i logičko zaključivanje tako što su djeca sama na odgovarajuća mjesta unutar sliko-pjesme lijepila sličice raznih odjevnih predmeta i stvari karakterističnih za navedeno godišnje doba. Ipak, najzanimljivije je bilo provođenje pokusa „pecanje leda“ u kojem djeca najprije uz pomoć običnog konopa uronjenog u vodu  pokušavaju uhvatiti led, a nakon toga isti postupak ponavljaju uz posipavanje soli po površini vode. Što smo sve radili, što smo naučili i koliko smo se zabavili – pogledajte sami!

Comments are disabled.