Djeca polaznici kraćeg programa plivanja svakog utorka odlaze autobusom na gradske bazene Cerine gdje uz pomoć kineziologinja Sunčice Kadoić- Svetec, Mirne Purić i Duške Salaj te odgojiteljice Jelene Piljak svladavaju osnove plivanja. Skupina Medvjedići okušala se i u plivanju u olimpijskom bazenu s plutačom i crvićem dok Žabice još uvijek savladavaju osnove plivanja u rekreacijskom bazenu. Prije početka plivanja s djecom se provode opće pripremne vježbe za razvoj svih mišićnih skupina da bi se zagrijala, a zatim se kreće s ulaskom u bazen. U vodi provodimo vježbe disanja uz rub bazena, vježbe klizanja, odguravanje od ruba bazena s rekvizitima i bez, vježbe ronjenja, kraul i leđno noge s crvićem i plutačom, skokove na noge. Kako to sve izgleda možete vidjeti u našoj foto galeriji.

Comments are disabled.