Proteklog tjedna djeca skupine Sovice bavila su se temom vode. Kako nam je stiglo ljeto i većinu vremena provodimo na vrtićkom igralištu, djeci smo ponudili veliki spremnik napunjen vodom i razne posudice, zdjelice, bočice, čaše, lijevke, sita i žlice. Djeca su uživala u prenošenju i prelijevanju vode iz posude u posudu, otkrivala zašto sa sitom ne mogu zagrabiti vodu i na koji način najbrže napuniti bočice. Za ovu aktivnost interes je bio toliko velik da je nekolicina djece cijelo vrijeme boravka na igralištu provela upravo u igri vodom. Osim toga, napravili smo i pokus “što se događa s ledom ako ga ostavimo na sobnoj temperaturi” gdje su djeca pogađala što će se dogoditi. Napravili smo i likovnu aktivnost u kojoj su djeca temperom obojala podlogu plavom bojom, a predloške maske i disaljke bojom po vlastitom izboru od kojih su kasnije nastali mali ronioci. Kako je vodeni tjedan izgledao, pogledajte u fotogaleriji.

Comments are disabled.