Novo formirani istraživački centar u našem vrtiću pobudio je interes kod djece za istraživanjem, promatranjem, uspoređivanjem. O svijetu oko sebe dijete najbolje uči ako je u izravnom doticaju s njim. Istraživačke aktivnosti promiču učenje u kojem dijete samo konstruira svoje znanje vlastitom aktivnošću. Aktivnosti su izrađene po Montessori pedagogiji jer su zabavne i poučne, potiču ih da svijet oko sebe ili već poznate stvari dožive na novi način i spoznaju njihove karakteristike i kvalitete. Djeca se kroz aktivnosti upoznaju s različitim materijalima, teksturama, uče se spretnosti i logičkom razmišljanju. Uz ovakve aktivnosti ponuđena im je manipulacija kinetičkim pijeskom, plastelinom, a centar je opremljen i dodatnim materijalima koji potiču na istraživanje. 

 

Comments are disabled.