smart


Pčelice su proteklog tjedna istražile vodu svim osjetilima te time ujedno ušle u posljednju fazu projekta „Istražujemo svim osjetilima“. Uz osnovnu provjeru kakve li je boje, mirisa i okusa, saznali smo što tone, a što pluta. Stihovima uz pokret „Kapljica putnica“ započeli smo svako toplo jutarnje okupljanje. Proveli smo i niz zanimljivih eksperimenata (hlapljenje vode, vodene bombe), stvarali sapunicu pomoću slamki, spoznali snagu vodenice, izrađivali senzorne boce „Morsko dno“, gađali metu vodenim balonima, istraživali topljenje leda, prali životinje u praonici, prskanjem stvarali slike, slikali po prozirnoj foliji, otiskivali školjke u plastelin. Realizacija planiranih aktivnosti je uvelike olakšana aktivnim sudjelovanjem roditelja kao potpora rada na projektu. To je pridonijelo ostvarivanju kvalitetnih partnerskih odnosa i komunikacije na relaciji odgojitelj-roditelj.

Comments are disabled.