Dan Svete Lucije potaknuo nas je na pronalaženje odgovora na pitanja „Tko je bila Sveta Lucija“, „Gdje je živjela“  i „Što je radila“. Sve to saznali smo iz priča i legendi o toj posebnoj svetici.

Kapljice su posijale pšenicu o kojoj će idućih dana sami brinuti zalijevajući je i pazeći da ima dovoljno svjetlosti. Već dan nakon  sijanja znatiželjno su promatrale da li je proklijala. Također su bili zaokupljene raznovrsnim istraživačkim aktivnostima s pšenicom, zemljom te istraživanjem svjetlosti  i sjene. Uz laganu instrumentalnu glazbu slikale su svjetlost te su nastali vrlo zanimljivi radovi. Posebno ih se dojmila pjesmica „Ja nosim lampicu svoju“, uz koju su osmislili i koreografiju. Također su uživali u umirujućoj aktivnosti – igri tišine u kojoj su jedne drugima predavale svjetlo (svjećicu).

Comments are disabled.