Proteklog tjedna u skupini Sovice bilo je vrlo veselo. Ulaskom u sobu dnevnoga boravka ne biste mogli ne primijetiti kako je atmosfera radna. Zaigrani žamor širio se sobom dok su naše Sovice vrijedno učile od čega se radi kruh, kako se mijesi tijesto i koje sve namirnice su za to potrebne. Nekoliko namirnica, poput soli i šećera, su i kušali, no sol im se nije previše dopala. Da se pita njih, za izradu kruha i peciva koristili bi samo šećer. Okušale su se u miješenju tijesta, no ljepljiva tekstura nije se svidjela baš svakome, ali zato su u modeliranju gotovim tijestom uživali svi. Uz prethodno izrađene kuharske kapice djeca su se radosno unijela u ulogu pekara i izrađivala prava mala remek djela. Slušala su i naučila pjesmicu “Pekar” s prigodnim pokretima te pogledala videozapis o nastanku kruha. Tijekom tjedna proučavala su slikopriču “Jesenska košarica”, razlikovala voće od povrća uz pomoć memory kartica i plakata te izradila stablo jabuka otiskivanjem polovice jabuka premazanih temperom. Kako nam je bilo, pogledajte u fotogaleriji.

Comments are disabled.