Tijekom ovog  tjedna djeca su promatrala okoliš vrtića i razgovarala o promjenama koje su uočila da se događaju u prirodi.

Uputili smo se u šetnju i diskutirali kako je potrebno staviti topliju odjeću, lišće je promijenilo boju, razni strojevi su na poljima te pod lišćem i nogama možemo naći plodove poput oraha, kestena i žireva.

Sakupljene plodove iz šetnje promatrali smo u vrtiću, odlučili smo ih nacrtati i naslikati te pomoću njih napraviti razna umjetnička djela.

Potaknuta time djeca su od kuće nosila i ostale plodove jeseni kojima smo ukrasili vrtić.

Raspravljajući o vremenskim prilikama odlučili smo izraditi i kišobrane u tehnici kolaža i krep papira koji veselo stoje u  našem vrtiću te u istoj tehnici prikazati gljivu muharu koja uvijek privlači dječju pažnju svojim izgledom.

 

Comments are disabled.