Djeca iz skupine Zvjezdice prošli tjedan bavila su se temom „Jesen u gradu“ te smo se osvrnuli na vremenske prilike u jesen te što se događa s biljkama u jesen. Naučili smo da postoje listopadna i vazdazelena stabla i da listopadnim stablima lišće otpada i suši se dok vazdazelenim ne otpada i ostaje uvijek zeleno. U šetnji okolicom vrtića smo uočavali promjene koje su se dogodile u jesen, a imali smo prilike vidjeti listopadno i vazdazeleno stablo. Slušali smo stihove „Jesen“, „Tiho, tiho tiše“, „Kesten“ i „Kiša“ te smo poslušali priču „Kišni osmijeh“. Djeca su ukrašavala kišobrane flomasterima. Kroz te aktivnosti poticali smo stjecanje iskustva istraživanjem odnosa i veza među pojavama, razvoj operativnog mišljenja te razvoj vještina svladavanja različitih tehnika oblikovanja ( mozaici od sjemenki). Pjevali smo i plesali na pjesmicu „Kišobran za dvoje“ i slušali pjesmicu „Lokva“. Krenuli smo i polako s pripremama za Dan grada pa su se djeca kroz slike prisjetila bitnih građevina u gradu Koprivnici i naučili kako se zovu građevine koje su im bile manje poznate te su kroz likovne radove iskazali ljubav prema svom gradu. Slušali smo i pjesmicu „Koprivnica, grade moj“. Zajednički smo napravili mozaik od različitih sjemenki  Lina i Lade. Na taj način djeca su također razvijala finu motoriku i pincetni hvat. Igrali su igru memori na temu grada i didaktičku igru „Poveži sliku i riječ“. Kako je to izgledalo možete vidjeti u fotogaleriji.

Comments are disabled.