Proteklog tjedna vila Jesenka ušetala je u našu sobu i obojila je svojim bojama. Sa sobom je donijela pregršt jesenskih plodova koji su nam poslužili kao poticaj za daljnje aktivnosti. Djecu smo uveli u aktivnosti pričom o jeseni. Pričali smo o specifičnostima jeseni kao godišnjeg doba, o plodovima jeseni te o životinjama koje ubiru plodove jeseni. Pjesmice “Boc,boc iglicama “,”Molba gljive muhare”, “Kiša pada” i “Jesenja pjesma ” postale su dio naše svakodnevnice te su nas uveseljavale prilikom bavljenja aktivnostima. Osim toga cijelog tjedna smo se bavili likovnim aktivnostima. Izrađivali smo gljive pomoću ljepila i kolaž papira, bojali smo predloške listova pastelama te  radili žireve otiscima dlanova na papiru. Prema interesu djece izradili smo domaći plastelin-tijesto kojim smo izrađivali kolače te razne oblike.

Comments are disabled.