Dolaskom jeseni odlučili smo djeci približiti jesenske plodove kroz različite aktivnosti i poticaje. U jesensku košaru stavile smo nekoliko jesenskih plodova te dale djeci vremena da prouče sadržaj. Istraživali su različite teksture i oblike te smo imenovali plodove. Obilježili smo “Dane kruha” kušajući razne pekarske proizvode koje smo dobili od roditelja, i koje su djeca kod kuće izradila zajedno s roditeljima. Pjevali smo pjesmice: Da sam pekar, Kruška, jabuka, šljiva, Jabučica crvena, Boc,boc iglicama, Mali bratec Ivo. Na dan jabuka usvajali smo riječ jabuka ,ručicama isprobavali teksturu, te smo se na kraju počastili tom kraljicom voća koju smo u slast pojeli. Taj dan nastao je i naš prvi zajednički likovni rad: mozaik jabuka. Osim tih aktivnosti igra je i dalje ostala izvor zadovoljstva za svako dijete zato jer je ona spontana i dobrovoljna. Ovim putem zahvaljujemo roditeljima na suradnji prilikom obilježavanja “Dana kruha”. Kako su protekli naši jesenski dani pogledajte u fotogaleriji.

Comments are disabled.