Stigla nam je jesen. Bubamarci su je dočekali širokih ruku, osmijehom i veseljem. Posjetila ih je Vila Jesenka, donijela plodove i boje jeseni pa su zajedno s njom razgovarali o jeseni, gdje živi, što donosi. Nakon kratkog druženja, dogovorili su se kako će ih ponovo posjetiti i slijedeće godine. Bubamarci su nastavili u tonovima jeseni. Pošto su nam malo zahladili dani, oblačili su medu u jesensku odjeću. Promatrali su jesenske fotografije, igrali memory s jesenskim detaljima, provlačili špagu kroz listiće, igrali stolnu igru uparivanje listova te ukrašavanje drveća pomponima u bojama jeseni. Slušali su priču “Mali jež i zeko”, pjevali jesenske pjesmice “Jesenska pjesma”, “Kruška, jabuka, šljiva”, “Gljiva muhara”, “Kiša pada” i “Kišobran za dvoje”. U jesenskim bojama prstićima su bojali izrezane listove kojima smo zatim ukrasili našu sobu dnevnog boravka. Nakon toga bili su i mali slikari te su uz skladbu Antonija Vivaldija – Jesen, oslikavali platno temperom u jesenskim bojama i tonovima. Uživali su u igri na dvorištu, šetnji okolicom a i posjetili su vrt u vrtiću gdje su proučavali i promatrali plodove. Usput su pronašli i upoznali malog pužića i gusjenicu.Na kraju tjedna u vrtić je stigla puna košara jesenskih plodova koje su promatrali, opisivali i imenovali, a što ćemo s njima raditi vidjet ćete u slijedećem članku. Uživajte u fotografijama.

Comments are disabled.