Jesen nam je podarila mnogo jesenskih plodova i mnogo slasnog voća, no najpoznatija kraljica voća je jabuka. Ona ima i svoj dan koji se slavi 20. listopada. Taj dan i ostale dane u tjednu posvetili smo istraživanju jesenskih plodova (kestena, bundeve, jabuke).

Djeca su plodove  istraživala svim osjetilima. Kroz različite didaktičke igre razvijala su predmatematičke vještine, grafomotoriku, okolomotoriku. Usvajala su brojeve, količine,razvijala maštu, pažnju, koncentraciju .Osobito su uživala u aktivnostima vezanim uz jabuke ( šivanju jabuka, podnoj igri u kojoj su stavljali jesenske plodove na drvo, puzlama, slagalicama, društvenim igrama). Proslavili smo i Matejov 4. rođendan. U našem vrtićkom dvoristu održali smo kestenijadu. Djeca su kušala slasne tople kestene i uživala u igri na igralištu.

Comments are disabled.