Protekli tjedan Leptirići su se marljivo, kroz razne aktivnosti pripremali za dolazak omiljenog im sveca, zaštitnika djece, Sv. Nikole. Njegov dolazak iščekivali smo u radosti, kroz pjesmu, priče, legende i uređivanjem vrtićkog prostora našim likovnim uradcima. Neke od brojnih aktivnosti kojima smo se bavili bile su: usvajanje novih pjesmica i recitacija popraćenih aplikacijama, izrađivali smo maketu Sv. Nikole, bojali čizmice koje smo postavili na naš vrtićki kamin, izrađivali smo poklone te na kraju marljivo čistili svoje čizmice. U ponedjeljak smo zapalili prvu svijeću na našem adventskom vijenčiću, pomolili se i ušli u najljepše i najčarobnije vrijeme u godini, Advent. Petak smo pak posvetili obilježavanju blagdana sv. Barbare kada smo ukrasili naše posudice božićnim motivima, posijali pšenicu te izradili grafikon pomoću kojeg ćemo pratiti njezin rast. U ponedjeljak, 7. prosinca, na naše veliko veselje Sv. Nikola posjetio nas je u vrtiću i djecu prigodno darivao. Smijeh, veselje i uzbuđenje mogli su se iščitati na licima djece koja su sv. Nikolu dočekala s pjesmom i prepuna pitanja: Od kud je došao? Gdje živi? Da li je došao sam? Ide li i u druge vrtiće… Sv. Nikola strpljivo je odgovarao na sva pitanja i na kraju poručio djeci da ostanu dobra i poslušna svojim roditeljima i odgojiteljicama.

Comments are disabled.