Kada Sveti Nikola našim selom šeće, nosi darova pune vreće

Protekli tjedan Leptirići su se marljivo, kroz razne aktivnosti pripremali za dolazak omiljenog im sveca, zaštitnika djece, Sv. Nikole. Njegov dolazak iščekivali smo u radosti, kroz pjesmu, priče, legende i uređivanjem vrtićkog prostora našim likovnim uradcima. Neke od brojnih aktivnosti kojima smo se bavili bile su: usvajanje novih pjesmica i recitacija popraćenih aplikacijama, izrađivali smo maketu Sv. Nikole, bojali čizmice koje smo postavili na naš vrtićki kamin, izrađivali smo poklone te na kraju marljivo čistili svoje čizmice. U ponedjeljak smo zapalili prvu svijeću na našem adventskom vijenčiću, pomolili se i ušli u najljepše i najčarobnije vrijeme u godini, Advent. Petak smo pak posvetili obilježavanju blagdana sv. Barbare kada smo ukrasili naše posudice božićnim motivima, posijali pšenicu te izradili grafikon pomoću kojeg ćemo pratiti njezin rast. U ponedjeljak, 7. prosinca, na naše veliko veselje Sv. Nikola posjetio nas je u vrtiću i djecu prigodno darivao. Smijeh, veselje i uzbuđenje mogli su se iščitati na licima djece koja su sv. Nikolu dočekala s pjesmom i prepuna pitanja: Od kud je došao? Gdje živi? Da li je došao sam? Ide li i u druge vrtiće… Sv. Nikola strpljivo je odgovarao na sva pitanja i na kraju poručio djeci da ostanu dobra i poslušna svojim roditeljima i odgojiteljicama.