Proteklog tjedna aktivnosti Kapljica bile su usmjerene na domaće životinje. Ponovili smo već usvojene nazive te učili kako se zove mladunčad pojedine životinje. Slušali smo njihovo glasanje te smo ga kroz igru pantomime i sami pokušavali reproducirati.

Spomenuta tematika obilježila je raznovrsne slagalice, umetaljke, magnetne elemente, igre pridruživanja broja količini, igre pamćenja te Montessori kutiju.

Izradili smo kokošinjac od pedagoški neoblikovanog materijala te konstruirali veliku farmu od raznovrsnih kocaka. Izražavali smo se kroz pokret u pokretnim igrama s pjevanjem povezanim s temom. Za vrijeme boravka na našem igralištu uživali smo u igri lovice „Kozlići na livadu!“

Sredinom tjedna obilježili smo Svjetski dan pčela. Prisjetili smo se pjesmice „Bumbari i pčele“ i „Leti pčela malena“. Igrali smo memory “Pčelica Maja“ te sastavljali slagalice s motivima pčela. Razgovarali smo o velikoj važnosti aktivnosti pčela – oprašivanju – za razmnožavanje i rast biljaka oko nas. Od pedagoški neoblikovanog materijala izrađivali smo pčelice koje smo smjestili kod naše košnice.

 

Comments are disabled.