Napokon je stigao i taj dugoočekivani dan – odlazak na izlet. Spakirali smo sve potrebno i s velikim uzbuđenjem u petak ujutro ušli u autobus u kojem su nas već čekali „Mišići“ iz PO u Sigecu. Vožnja do međimurskih dvora u Lopatincu protekla je vrlo ugodno. Po dolasku smo sudjelovali na zanimljivoj radionici na kojoj smo se podsjetili, ali i naučili od čega se sve može napraviti brašno. Mijesili smo i oblikovali raznovrsna peciva. Uživali smo u cjelokupnom procesu. Nakon osvježenja i igara na igralištu uslijedio je ručak nakon kojeg smo krenuli u obližnju šumu kojom smo prošetali te uživali u svježem zraku i hladovini. Zatim smo krenuli put Čakovca. U Centru za kulturu pratili smo predstavu „Vuka se ne bojim ja“, u izvedbi kazališne družine „Pinklec“. Inovativan pristup dječjem klasiku „Tri praščića“ podsjetio nas je na univerzalne vrijednosti – prijateljstvo, marljivost i zauzimanje za svakog pojedinca. Zatim smo se osvježili ukusnim sladoledom te krenuli prema našim vrtićima. Zadovoljna, nasmiješena, ali i umorna lica bila su pokazatelj jednog kvalitetno provedenog dijela dana.

Comments are disabled.