U skladu s interesima skupine, tijekom tekuće pedagoške godine naše projektne aktivnosti biti će bazirane na očuvanju kulturne baštine našeg kraja. Tako su naši predškolci, obilježavajući Međunarodni dan kulturne baštine (23.9.) posjetili OPG Marije Vrhoci u Drnju. Materijalna i nematerijalna kulturna baština naše je neizmjerno bogatstvo. Njena zaštita je jedan od ključnih čimbenika za prepoznavanje, definiranje i afirmaciju kulturnog identiteta. Na imanju se nalazi uređena etno soba koja nas je vratila u neke davne dane. Naša domaćica nas je, objašnjavajući funkcije raznovrsnih, nama nepoznatih predmeta, svojim pričama odvela u bogatu prošlost naših predaka. Također nas je upoznala sa obradom biljke koju njena obitelj njeguje već 20-ak godina – tikvom. Njen suprug nas je proveo dvorištem te pokazao mehanizaciju koja im olakšava put od polja do stola. Kako nam je zanimljivo i poučno bilo – pogledajte u fotogaleriji u nastavku.

Comments are disabled.