Proteklih dana u našoj je skupini bilo iznimno glasno i veselo! Raznovrsnim aktivnostima obilježavali smo Svjetski dan plesa. Istraživali smo vrste plesova, susretali se s pojmom ritma.

Djeca su izradila likovne grupne radove slušajući laganu, tihu i opuštajuću glazbu te slušajući glasnu, brzu i ritmičnu glazbu. Pritom su dogovorno birala boje za svaki grupni rad. Igrala su zvučni memory, igru „Pogodi prema zvuku“, slagala slagalice s glazbalima te raznovrsne igre imenovanja glazbala i drugih izvora zvuka.

Učili smo Madison ples te plesali i pjevali u mnogobrojne pokretne igre s pjevanjem.

Uživala su u plesnom izražavanju uz različite skladbe, a najveći interes i najbolja zabava bila je uz rock ‘n’ roll instrumentale. Od svih aktivnosti najviše su se veselila našoj kutiji s različitim glazbalima. Svatko je odabrao jedno i zabavno istraživanje je započelo!

Comments are disabled.