Uključenost u UNICEF-ov projekt „Škole za Afriku“ odvela nas je u protekla dva tjedna put Afrike.

Put smo započeli istraživanjem položaja Afrike na karti svijeta, u kakvim nastambama žive tamošnji stanovnici, kako provode vrijeme te kako se oblače i kako izgleda njihova tradicijska odjeća. Nastavili smo s izradom svoje karte Afrike, izradom mini kućica, šivanjem odjeće za naše lutke, ali i za nas. Zatim smo istraživali koje sve životinje žive na afričkom kontinentu i igrali pokretnu igru „Mi idemo loviti lavove“. Upoznali smo priče „Žirafe plesati ne znaju“, narodnu priču iz Ugande „Kako su zebre dobile pruge“ te priču o zanimljivom sloniću Elmeru. Izradili smo veliku žirafu i zebru zajedničkim likovnim radovima. Plesali smo uz vesele ritmove afričke glazbe koja nam se iznimno svidjela te smo je slušali za vrijeme cjelodnevnog boravka u vrtiću. U nekoliko navrata gledali smo video prikaze o načinu života djece u Africi. Izrađivali smo i afričke ogrlice, narukvice, bubnjeve i zvečke. Također smo se upoznali s afričkim igrama „Mbube, mbube“ i igrom riječima „Awo i Aydelem“.

U sklopu obilježavanja Svjetskog dana štednje prikupljali smo novčana sredstva za djecu Afrike.

Comments are disabled.