U sklopu našeg etno projekta Štimamo se s svojem krajem ugostili smo bake i djedove polaznika skupine Kapljice. Zamolili smo bake i djedove da nam predstave igračke i igre njihovog djetinjstva. Na našem druženju izrađivali smo krpene lutkice i lutke od prirodnih materijala. Runjili smo kukuruz i gradili toranj od kocenja. Vlekili smo staro ranjglo na špagi i koturali kotač od bicikla. Igrali smo se s krpenom loptom, skakali u vreći i gađali na kolec s obručem od šiblja. Na kraju druženja u znak zahvale djeca su otpjevala i otplesala nekoliko tradicionalnih pokretnih igara s pjevanjem.

Što djeca misle o današnjem danu?

MV: „Najviše mi se sviđalo šivanje lutkica.“

FV: „Sviđalo mi se graditi kulu od kocenja s mojim dedom i prijateljima.“

MC: „Sviđalo mi se izrađivati kravicu od krumpira i grančica.“

IV: „Meni je najljepše bilo dok smo radili lutke od krpe s iglom i koncem. Od čarape smo složili glavu i zašili haljinu.“

PL: „ Meni se sviđal lonac zamotan s užetom. Bežali smo, a drugi su trčali za loncom i pokušali me uloviti.“

IF: „Sviđalo mi se kak smo kombanjirali kukuruz.“

Evo i izjava naših baka:

 „Hvala vam na mogućnosti druženja s unucima u vrtiću.“

„ Današnje druženje sa vrtićarcima je bilo savršeno! S obzirom da su si svi bake i djedovi dali truda, poprilično se odazvali i pripremili igre i aktivnosti s kojima se djeca nikad nisu bavila, druženje je bilo pun pogodak! Iznenađena sam koliki je bio interes za te igre od strane djece. Uživala su baš kao i mi odrasli. Radujem se ponovnom susretu. Hvala tetama na pozivu i osmišljavanju današnjeg druženja!“

 

[/priv

ate]

Comments are disabled.