Razumljivo je da su Srčeka proslavila Kinesku novu godinu jer je Kina ovogodišnji projekt naše skupine i smatramo da djeca trebaju upoznati običaje i tradiciju proizašle iz legendi i narodnih predaja. Na taj način učimo djecu prihvaćanju i poštovanju drugih kultura i običaja. Kineska nova godina slavi se nekoliko dana s opsežnim pripremama. Velika pažnja pridaje se čistoći prostora i posebnim ukrasima u crvenoj i zlatnoj boji . Za tu prigodu i Srčeka su izradila lampione te pisala lijepe želje i pozitivne misli na crvene papire kojim smo ukrasili našu sobu dnevnog boravka. Naučili smo iz knjige o Kini da je nekoć živjelo čudovište Nian koje je rušilo sela i činilo zlo Kinezima sve dok se jedan mudri starac nije dosjetio kako da ga zauvijek zaustave i pobjede. Prema starčevom naputku, Kinezi su se protiv Niana borili vatrometom, zvukom bubnjeva i crvenom bojom. S obzirom da su u Kini proučavali matematiku i mi smo učili geometrijske oblike i količinu. Dragi svi, sretna Vam KINESKA NOVA GODINA, godina tigra!

Comments are disabled.