Klub roditelja vrtića

Kako bi se postiglo kvalitetno življenje djece u vrtiću i kontinuirani utjecaj na njihov cjelokupni razvoj nužna je suradnja vrtića i roditelja koja podrazumijeva otvoren i iskren odnos ispunjen međusobnim poštovanjem i priznavanjem s obje strane. Roditelji se u odgoju djece susreću s brojnim dilemama kako da se postave prema djetetu u određenim razvojnim fazama. Na putu roditeljstva svi se susreću s predivnim osjećajima, iskustvima, ali i izazovima, nesigurnostima, preispitivanjima rade li nešto dobro. U dječjem vrtiću osnovali smo Klub roditelja koji čine naši roditelji jasličkih i vrtićkih skupina te odgojitelji i stručni suradnici. Cilj radionica s roditeljima je jačanje roditeljskih kompetencija, sjecanje osnovnih teorijskih znanja o svojim i djetetovim potrebama i načinima njihovog učinkovitog zadovoljavanja, znanja o vještinama komunikacije te u suradnji s drugim roditeljima. Klub će se sastajati jednom mjesečno i raspravljati o problemima i izazovima s kojima se roditelji susreću. Tema našeg prvog susreta bila je Roditeljstvo nekada i danas. 

[/private]