Ovog tjedna Točkice su posebnu pozornost posvetile bojama i emocijama. Nakon prisjećanja koje nas sve boje okružuju slušajući priču “Gusjenicu prati, boje ćeš znati”, razvrstavali smo loptice prema boji. Loptice različitih boja stavljali smo u limenke iste boje te u otvore velike kartonske kutije označene bojama.

Svakodnevno smo listali slikovnice, a slušajući one o mrzovoljnoj Gloriji, strašljivoj Eli i ljubomornom Mikiju Točkice su prepoznavale i upoznavale razne emocije. Animirani film “Oblutak se više ne boji” Točkicama je privukao veliku pozornost čime samo posebno poticali emocionalni razvoj.

Također, puno brige, pažnje i nježnosti posvetili smo vrtićkim bebama u svom obiteljskom kutiću. Oblačili smo ih, uspavljivali, hranili, čuvali, vozili u kolicima, prematali i stavljali na wc te tako poticali odvikavanje kod pelena. Odigrali smo i igru dan-noć koja nam se također svidjela.

Kako je izgledao kratko opisan tjedan kod Točkica, pogledajte u fotogaleriji.

Comments are disabled.