Koliko je sati? To je često pitanje koje su naši Cvjetići u posljednje vrijeme pitali svoje odgojiteljice pa su svi zajedno krenuli u istraživanje sata i doba dana. Uz priče Mikijev radni dan, Gricko i Sivko na odmoru, Koliko je sati, odgojiteljice su djeci približile aktivnosti koje se izvode tijekom jednog dana. Vremenski su odredili dnevnu rutinu u vrtiću (kada dolazimo u vrtić, kada idemo van, na ručak, prati zube, na dnevni odmor i kući). Ponovili su dijelove dana: jutro, podne, večer, noć i pozdrave koje koriste u određeno doba dana, ali su i naučili neke nove pojmove: prijepodne i poslijepodne. Cvjetići su upoznali nazive i vrste raznih satova (ručni, zidni, digitalni, budilica, džepni sat) te su naučili i dijelove sata (kazaljke, kućište, brojke, sekundarka). Uz razne aktivnosti djeca su izradila svoj sat kojeg su ukrasila po želji, a najzanimljivije kod sata je bilo što se kazaljke mogu pokretati te djeca mogu samostalno u simboličkoj igri vježbati koliko je sati. 

[/private]

Comments are disabled.