Tijekom igre u dvorištu vrtića dva dječaka, Gabriel i Jan otkrili su nešto što do sada nismo imali u našem dvorištu vrtića, a to je je kornjača. Kornjača je privukla dječju pažnju i sva djeca su dolazila do nje i gledala je. Probali su njezin oklop i zaključili da je tvrd kao kamen. Kada bi se skupilo previše djece oko nje ona bi se povukla u oklop te bi tu i tamo provirila van. Djecu je zanimalo čime se kornjača hrani i što pije tako da smo na internetu pogledali i istražili sve o kornjačama. Djeca su joj nosila lišće i vodu, a zaključili smo da voli i mlijeko. Nekoliko dana kornjača je boravila u našem vrtiću i djeca bi je svakodnevno obilazila. Od kuda se kornjača pojavila u našem vrtiću nismo uspjeli saznati. No u ponedjeljak je više nije bilo i djeca su bila tužna, ali smo im objasnili da se možda vratila svom pravom vlasniku te da je njih samo malo došla posjetiti. Nadamo se da ćemo je još koji put sresti.

Comments are disabled.