Kraći program njemačkog jezika u našem vrtiću provodi se pod nazivom “Njemački s Hans Haseom u vrtiću i predškolskom programu”. Program je stvoren od strane Goethe instituta te prati zeca Hansa kroz njegov život i pustolovine što djeci približava jezik na njima prepoznatljiv način i olakšava pamćenje novih sadržaja. Teme koje smo do sada obradili su: Pozdravi, članovi obitelji, životinje, prostorije u kući, boje, brojevi i sv. Nikola, a planirane teme u narednom periodu sadrže Božić, godišnja doba, sportovi, prijevozna sredstva, odjeća, voće i povrće, rođendan, Uskrs, maškare i još mnoge druge.

Djeca najviše uče kroz igru, tako da je svaki sat obogaćen različitim igrama, pjesmicama, brojalicama, radnim listovima bojanja, crtanja, dopunjavanja, zadacima, karticama s fotografijama i plakatima. Cilj programa je da djeca do kraja godine mogu razumjeti i odgovarati na pitanja kraćim rečenicama na njemačkom jeziku. Kako program u suštini izgleda, pogledajte u nastavku.

Comments are disabled.