U našemu vrtiću kraći program njemačkog jezika stoji na izbor djeci dugi niz godina. Učenje njemačkog jezika usmjereno je na izbor aktivnosti koje su prisutne i u redovnom odgojno-obrazovnom procesu, ali i na aktivnosti koje su neophodne za kvalitetno i usmjereno učenje stranog jezika. U program su uključena djeca polaznici redovitog desetosatnog programa, u dobi od 5 do 7 godina. Grupa djece je mala pa je lakše posvetiti se svakom djetetu individualno. Kroz različite teme uvijek je prisutna lutka zeca Hansa koji djeci uz pomoć odgojiteljice pokušava približiti jezik. Kroz program, uz mnogo pjesmica, kratkih priča, kratkih videozapisa sa izvornim govornicima njemačkog jezika, ilustracija, igara, crtanja i raznih radnih listića sa zadacima, djeca usvajaju osnove jezika kao što su brojevi, životinje, voće i povrće, odjevni predmeti, prijevozna sredstva i prirodne pojave. Kako izgledaju naši satovi možete vidjeti u fotogaleriji.

Comments are disabled.