Unazad dva tjedna aktivnosti kojima smo se bavili bile su usmjerene na jabuku i bundevu.

U sklopu teme JABUKE djeca su usvajala stihove pjesmama: „Jabučice crvena“, „Kruška, jabuka, šljiva“. Jabuku smo izradili pomoću senzorne vrećice punjene temperom gdje smo slikali  prstićima. Pričama u nizu slika „Jež i jabuke“ i „Zaljubljeni jež“ stvarali smo priču navodeći ključne sudionike te priče i pridodavali im imena, epitete, radnju.

U sklopu teme BUNDEVE izradili smo sliku „Polje bundeva“ gdje smo slikali otiskom dlana. Također,  izradili smo sliku iznenađenja s motivom bundeve gdje smo ju mogli vizualizirati nakon nanošenja boje kistom na podlogu. Roditelji Jovanović donirali su nam butternut tikvice koje su nam poslužile za istraživačke aktivnosti. Uz tikvice koje smo prikupili tijekom jeseni, djeca su proučavala njihove oblike, boju, težinu, teksturu kore. Najviše iznenađenja izazvao je presjek bundeva gdje smo otkrivali što se nalazi unutar njih. Vadeći koštice razvijali smo finu motoriku i osjet taktilnosti.

Obje teme bile su popraćene didaktikom na temu – umetaljkama s čepovima, memory igrom „Jabuke po boji“, igrom na čičak „Berba jabuka“. Pomoću senzornih vrećica  „Bundeva“ i „Jabuka“, punjenih unutrašnjošću bundeve te bojom i elastičnim kuglicama, djeca su razvijala motoriku šake i prstiju, osjet taktilnosti i vizualnu percepciju.

Skupini se priključilo dvoje novih Medvjedića – Fran i Lota koje su djeca s radošću dočekala i prigrlila. Među fotografijama nalaze se i naše svakodnevne aktivnosti – užina, boravak na svježem zraku.

Comments are disabled.