Tjelesne aktivnosti su temeljne aktivnosti u razvoju djeteta. Dijete rane dobi kreće se veći dio dana, što mu je potrebno za rast i razvoj. Tako su Ribice u proteklom razdoblju puno vremena provodile u raznim tjelesnim aktivnostima. Svakodnevnom šetnjom okolicom vrtića djeca su jačala organizam uz prirodne čimbenike kao što su sunce i zrak. Jutarnjom tjelovježbom uz pjesmice jačala su velike mišićne skupine koje su im potrebne za njihov psihofizički razvoj. Igrom na dječjem igralištu usavršavala su hodanje, hodanje po neravnoj površini i trčanje.

U sobi dnevnog boravka kroz aktivnosti tjelesne kulture uspješno su savladavala prepreke  koje su im postavljene u poligonu. Zdrava, okretna, spretna i vješta djeca mogu „ lakše „  obavljati svoje radne i društvene zadaće. Boravak na otvorenom prostoru i svježem zraku ima pozitivan utjecaj na cjelokupan psihofizički razvoj djeteta. Kako su naše Ribice provodile svoje vrijeme pogledajte u foto galeriji.

Comments are disabled.