Dolaskom ljepših dana stigli su nam stanovnici livada i šuma koji očaravaju svojom ljepotom i pojavom. Aktivnosti su usmjerene na upoznavanje kukaca, slikanje kukaca u njihovom staništu, izrada livade od pur pjene i igre brojeva i boja leptira. Kukci koje smo odabrali su gusjenica, leptir, pčela, bubamara i pauk. Tako smo izrađivali iste različitim tehnikama i upotrijebili neke za visilice, bojali, lijepili, crtali. Igrali smo igru Tko će prije obojati leptiru točkice, naučili stihove Leptiriću šarenčiću, a djeca su sama pjesmu pretvorila u pokretnu igru. Naučili smo i izradili plakat Od gusjenice do leptira, poslušali priče Jako gladna gusjenica, Vrijedna pčela i lijena osa, razvijali glasove stihovima Mala bubica i Bubamara te proučavali pravu kolekciju kukaca. Povećalom smo prošli livadu i tražili njihova staništa. Pokušali smo isplesti paukovu mrežu, ali bezuspješno – bilo nam je preteško.

Comments are disabled.