16. rujna obilježava se Međunarodni dan ozonskog omotača koji smo obilježili raznim aktivnostima kroz cijeli tjedan. Sve što moramo znati o toj temi naučili smo kroz animirani film ” Ozonski omotač” koji smo svakodnevno ponavljali kroz prepričavanje. Djeca su izrađivala svojeg Ozzy Ozona koje smo na kraju spojili u plašt koji štiti našu zemlju. Kroz razgovor smo naučili što zemlju čini lijepom, a što ju uništava te odslušali priče: “U zemlji napetosti i zemlji opuštenosti” što smo i likovno prikazali. Predškolarci su izradili eko poruke koje ćemo postavit na ogradu vrtića, a kako bi naša zemlja bila nama lijepa roditelje smo zamolili da nam donesu stare dječje čizme u koje ćemo posaditi trajnice i postaviti na ogradu ispred vrtića. Djeca su samoinicijativno igrala simboličku igru ” Ja sam Ozzy Ozone i čuvam zemlju”. Probali smo i kako je teško oduprijeti se CFC- u dok škaklja pokušavajući napraviti rupu kroz koju će UV zrake prolaziti na zemlju. Bilo je zaista interesantno i poučno. Pogledajte u galeriji.

Comments are disabled.