Predškolarci naše skupine uključili su se na poticaj Knjižnice i čitaonice “Fran Galović” da obilježe Svjetski dan čitanja naglas koji se obilježavao u srijedu 01.02.2023. godine. Inspiraciju smo pronašli u dvjema ponuđenim slikama s googla koje su djeca poučila i osmislila priču na temelju slike.

Jedna slika je prikazala djecu na cesti, a druga slika je prikazala četiri snjegovića, svaki sa drugačijim prikazom osjećaja.

Nakon sastavljanja priče ilustrirali su jedan dio priče i pročitali (ispričali) svojim riječima mlađoj djeci. Tokom dana koristili su slikovnice iz vrtića te jedni drugima prepričavali, a odgojiteljica je izabrala priču “Kad je vjeverica ljuta, ona ne sluša” koja je vezana i uz ovotjednu temu osjećaji. Sve smo dokumentirali i poslali knjižnici koja će i naše radove objaviti na svojim stranicama.

Jer važno je čitati od malih nogu.

 

Comments are disabled.