29. rujna obilježava se Dan hrvatske policije. Svake godine povodom obilježavanja toga dana u posjet nam dođu policijski službenici sa stručnom  temom odnosno edukacijom i radionicom. Ove godine posjetila nas je Ivanka Vusić s temom: ” Sigurno na cesti”. Taj dan djeca su u vrtić došla svojim prijevoznim sredstvom kojim sama upravljaju te su kroz model ceste, raskršća, a sve upotrebom prometnih znakova, naučila pravilno se kretati cestom. Naučila su to kao vozači, ali i kao pješaci.
Ponovila su kako se zovu prometni znakovi jer ih i sami imaju u sklopu građevinskog centra te ih većinu poznaju. Svako dijete je dobilo na dar mali reflektirajući prsluk za bicikl kao i mačje oči. Pravila u prometu  naučila su i  kroz edukativnu lutkarsku predstavu “Crvenkapica u prometu”. U kutiću građenja slagala su ceste, pravilno upotrebljavala prometne znakove i pazila na red i disciplinu vozača. Bilo je vrlo poučno. Pogledajte u galeriji.

Comments are disabled.