Svake godine Lastavice se aktivno pripremaju za rođendan planeti Zemlji koji slavi 21.4. Ove godine odlučili smo joj za poklon pokloniti naše likovne radove, posaditi drvo i napraviti Urbani vrt. Idemo redom. Na samom početku razgovorom smo potaknuli djecu da pričaju o zemlji : kakva je, kako je njegujemo, čuvamo i brinemo o njoj. Izradili smo plakatiće u obliku cvijeta koji prikazuju kako se brinemo o okolišu te smo ih postavili na ogradu kako bi upozorili i druge na ponašanje prema zemlji. Ispričali smo priču “Drvo ima srce” u kojoj su djeca naučila koliko puno drvo ljubavi može dati. Likovno su iscrtavala planetu zemlju kroz poklopce od cd-a i bojala sretnu zemlju punu cvijeća. Veća djeca izradila su vlastite eko poruke koje su sama osmislila, a njih smo postavili u cvjetnjake ispred vrtića. Naučili smo da se planeta označava plavom i zelenom bojom pa smo pokušali od različitih dostupnih materijala u sobi napraviti plavi dio zemlje. Najveći poklon bio je sadnja japanske trešnje u dvorištu vrtića koju nam je poklonio načelnik Općine Peteranec koji je zajedno s djecom i posadio sadnicu. U sklopu darivanja planeti naš vrtić je dobio i donaciju Hrvatskih šuma, sadnicu Pančićeve omorike koju ćemo posaditi kada stigne. Posjetio nas je i Mirko Reciklirko od strane Komunalca koji se družio s djecom, pokupio čepove koje smo skupili i obećao da će ponovno doći jednog dana.
Tjedan, iako bez torte, pun poklona uz mnogo čestitka. Zemljo, sretan ti rođendan!

Comments are disabled.