U mjesecu listopadu obilježava se Svjetski dan štednje. Djeca znaju što znači štedjeti. Naučila su kakav novac postoji i kakav nam stiže uskoro. Svaki dan nakon doručka igrali smo žutokljunac euro kako bi naučili kako izgleda i koliko vrijedi. U sklopu teme otvorili smo banku i bankomat gdje podižemo novac, a novac je označen brojevima od 1-5 kako bi  djeca koja poznaju brojeve mogla pravilno upotrebljavati novac. Isto su naučila kroz razne poklapalice, slagalice i premetaljke. Naučila su pravila ponašanja u banci. Izradila su svoju kasicu u koju će kod kuće štedjeti za  nešto drago što bi htjela imati. Ove godine su izradili lude gljive.
Kako štedjeti naučili smo i kroz projekt “Škole za Afriku” u kojem djeca donose svoje novčiće u kasicu te se sva sredstva uplaćuju djecu u Etiopiji. Kako bi naučila gdje je Etiopija i kako djeca žive, gledala su edukativni video materijal. U simboličkoj igri “U banci” koja je bila prisutna cijeli tjedan pokazala su da su naučila pravila i da ih poštuju i da većina djece prepoznaje brojeve do 5. Edukativna tema nastavlja se i dalje kada ćemo uz banku otvoriti trgovinu u kojoj će djeca moći potrošiti kune koje su uštedjela. Veselimo se idućem tjednu i novim spoznajama. 

Comments are disabled.