Projekt „Digitalni građanin“ je usredotočen na učenikovo sudjelovanje u virtualnom, odnosno digitalnom svijetu, gdje će se uz pomoć digitalnih alata upoznati sa sigurnošću, dijeljenjem, traženjem i kritičkom procjenom informacija. Istraživat će vlastite digitalne tragove, razvijati digitalni bonton, ali i poštivati i primjereno se ponašati u virtualnom svijetu. U projektu sudjeluju učenici izvannastavnih aktivnosti, djeca vrtićke dobi, ali i svi ostali koji se žele aktivno priključiti ovom projektu. Samim time istaknuta je suradnja predmetne nastave, razredne nastave osnovne škole, kao i predškolske ustanove. Obuhvaćeni su područni odjeli DV „Igra“ u Drnju, Hlebinama, Peterancu i Sigecu. Projekt traje 1 nastavnu godinu.
Predškolarci našega vrtića sudjelovali su u jednoj radionici. Pogledajte kako je bilo. 

Comments are disabled.