Dolaskom simbola jeseni odlučili smo neke od njih iskoristiti za likovne aktivnosti u vrtiću. Razgovorom smo potaknuli djecu da pričaju o promjenama u prirodi, da gledaju što se događa s drvećem i lišćem i plodovima na njima. Puno djece je bilo u vinogradu pa smo odlučili i mi napraviti mali vinograd u sobi dnevnog boravka, a djeca su sama izradila grožđe za njega i to tehnikom gužvanja papira i lijepljenja krugova poštujući formu. Slušali su priče “Priča o listu i žiru” i “Priča o listu i vjetru”. Naučili stihove “Kruška, jabuka, šljiva”, i izradila kruške 3D od papira i kolaža za šumu za ježa koju ćemo izraditi u sobi idući tjedan. Grane za šumu smo potražili u prirodi.  Ukrasili smo i garderobu drvetom koje će pratiti godišnja doba. Sada na njemu imamo listove raznih boja, a izradili smo i 3D šljive za njega. Djeca su orahe obukla u papir i obojale bojama šljive. Kako to biva krajem ljeta kada se vadi krumpir i mi smo pogledali u naš. Pronašli smo 15-ak krumpira i izvadili ih iz zemlje. Iskoristit ćemo ih za izradu ježa. ovaj tjedan je bio vrlo šarolik. Pogledajte u galeriji kako to izgleda.

Comments are disabled.