U mjesecu veljači obilježava se Valentinovo i maškare koje izazivaju različite osjećaje. Kako bi ih lakše znali prepoznati kada se dogode, morali smo prvo naučiti kakve sve osjećaje imamo. To smo svakodnevno učili pomoću žutokljunaca. Razgovarali smo kakve osjećaje imamo i kako se prikazuju. Djeca su uočila da se s osjećajem mijenja položaj usta, očiju i obrva. Mimikom lica isprobali smo kako to izgleda. Likovno smo prikazali osjećaj koji je nama najzanimljiviji. Čak smo se pokušali izraziti i modeliranjem. Izradili smo stolicu raspoloženja za kutić osjećaja u kojem djeca kroz razne didaktičke igre mogu puno naučiti o toj temi. Mlađa djeca izradila su lutkice mede s različitim osjećajima pa su u kazalištu lutaka prezentirala zašto se medo tako osjeća. Kroz stihove “Osjećaj”, pjesmu “Mi smo djeca vesel, pokazivali smo različite mimike lica. Gledali smo i animiranu priču “Pričam ti priču”. Crtali smo osjećaje, izrezivali ih i klasificirali na četiri osnovna osjećaja. Naučili smo osnovne , ali i ostale osjećaje koji postoje. Svakako ukazujemo jedni drugima kakvi smo.

Comments are disabled.