Svaki početak je težak i stresan posebno za novu djecu. Kako bi olakšali svima odabrali smo temu koja je bliska svima. Upoznavanje sebe, prijatelja, obitelji…
Djeca su predstavljala sebe i svoje članove obitelji stavljajući naglasak na fizički izgled dječaka i djevojčica. Likovno smo to i prikazali, a naslikali smo i svatko sebe pazeći na boju očiju i kose. Nacrtali smo i svoju obitelj i igrali simboličku igru – Moja obitelj.  Naučili smo da se po vanjskim karakteristikama razlikujemo. Igrali smo i igru
” Pogodi po glasu” u kojoj smo naučili da svaki pojedinac ima specifičnu boju glasa. Igrali smo se i veličinama. Veća djeca su manju slagala po veličini. Sve smo ih označili i trakama vune koju smo pohranili  u individualne mape. Pjevali smo pjesmu ” Obitelj prstići” koristeći prstiće kako bi svi naučili članove obitelji. Bilo nam je zabavno.

Comments are disabled.