Protekli tjedan Srčeka su odškrinula vrata prošlosti našega kraja i zavirila u svijet baruna Inkey. Inkeyi su bili baruni koji su živjeli u Rasinji te se za njih vežu brojne priče i legende. Zajedno s ravnateljem škole Krunoslavom Belajem djeca su obišla dvorac te ostatke barunskog groblja i parka, a vodič im je pričao o životu i radu ove obitelji. Profesorica Marina Kovaček bila im je u gostima te ispričala na djeci prihvatljiv način legendu o ljubavi barunice Lili i seljaka Matka. Cijeli tjedan djeca su imala priliku istraživati o prošlosti Rasinje iz knjiga, fotografija i starih razglednica, a posjetila su i izložbu fotografija u knjižnici osnovne škole inspiriranu poznatom rasinjskom legendom. Srčeka su koristeći tkaninu, kožu i vunu dizajnirala i izrađivala haljinu barunice Lili, a u frizerskom centru su u simboličkoj igri radila frizure davnih vremena. Dvorac su crtala u nekoliko likovnih tehnika, a oni koji su to željeli imali su priliku izraditi dvorac u tehnici linorez.

Comments are disabled.