“Čovjek ispravno vidi srcem, ono što je bitno oku je nevidljivo”
“Leptirići” su se proteklog tjedna posvetili aktivnostima na temu “Osjećaji” kojima smo nastojali kod djece potaknuti razvoj sposobnosti prepoznavanja i izražavanja osjećaja
(sreća, tuga, ljutnja, uplašenost).  Razgovarali smo o osjećajima, promatrali sebe, ali i prijatelje u ogledalu, nastojali smo prepoznati i imenovati osjećaje te pokazati trenutno raspoloženje gestom  grimasom ili govorom. Kroz  ponuđene aktivnosti nastojali smo djecu potaknuti na pokazivanje empatije, na prepoznavanje emocije prijatelja i kako im sa suosjećanjem  pristupiti  ako ih treba utješiti  ili se s njima zajedno radovati. U likovnim aktivnostima djeca su izradila plakat sa različitim izrazima lica  na kojem su tijekom cijelog tjedna označavala kako se trenutno osjećaju. Kocka osjećaja poslužila nam je za imenovanje i prepoznavanje određenih emocija. U dramskom centru djeca su imala prilike doživjeti određenu emociju kroz igru scenskim lutkama, te su izražavala svoje emocije kroz lutku.  Razne fotografije koje su se nalazile u mirnom kutiću poticale su djecu na prepoznavanje sretnih ili tužnih lica, te su te iste izraze lica crtala na osnovu promatranja. Svim aktivnostima odgojiteljice su nastojale osvijestiti kod djece važnost prepoznavanja svojih i tuđih osjećaja te kako ih ispravno pokazati.

Comments are disabled.