Planet Zemlja je naš dom i dugujemo da se s pažnjom odnosimo prema njoj. Kako pravilno odlagati, sortirati i reciklirati otpad samo su neke od tema s kojima su se Leptirići bavili proteklog cijelog tjedna. 22. travnja obilježava se “Dan planete Zemlje” pa su odgojiteljice povodom njezinog rođendana osmislile brojne aktivnosti koje će djecu potaknuti na razmišljanje o važnosti očuvanja zdravlja planete te ih potaknuti na razvijanje  ekološke svijest od malih nogu. Djeca su postala “čistači” koji brinu o čistoći i urednosti svog vrtića i okoliša oko njega, kroz globus su učila kako izgleda naša planeta, čega ima više – vode ili kopna, na koje se sve načine može štedjeti energija, upoznala se s 10 zapovijedi prijatelja okoliša, crtala, izrađivala plakate i sl., a  sve s ciljem da usvoje pozitivne navike te da shvate kako planetu treba čuvati i paziti kao kap vode na dlanu.

Comments are disabled.