Obilježavajući Europski tjedan mobilnosti koji se održavao od 16. – 22.9.2019. odgojiteljice su za Leptiriće pripremile mnoštvo zanimljivih aktivnosti. Tjedan mobilnosti započeli smo s aktivnostima koje naglašavaju važnost kretanja za naše zdravlje. Svakodnevno smo provodili jutarnju tjelovježbu, išli u šetnju, igrali se u našem dvorištu na toboganima, ljuljačkama, igrali se vijačom, loptom, imali sat tzk-a. Upoznali smo se sa zdravom prehranom, od kolaža i letaka izradili smo piramidu zdrave prehrane, održali smo sportske igre te smo na našem vrtićkom parkiralištu kredama iscrtali poligon po kojem su se djeca vozila s biciklima, rolama. Naglasili smo važnost nošenja zaštitne odjeće prilikom bilo kakvog oblika kretanja. Djeca su zaista uživala u ponuđenim aktivnostima i svojim uključivanjem pridonijela u kvaliteti njihove realizacije.

Comments are disabled.