Na poziv Knjižnice i čitaonice “Fran Galović” Leptirići su se sa svojim odgojiteljicama uključili u srijedu 1.2. u obilježavanje “Svjetskog dana čitanja naglas”. Odgojiteljice svakodnevno čitaju s djecom nastojeći im od najranije dobi usaditi ljubav prema knjizi i čitanju, prema uživljavanju u novi čarobni svijet pisane  riječi. Čitanjem se kod djece razvija mašta, kreativnost, stječu se nova znanja, informacije, obogaćuje se rječnik, interes za slovima. Razvija se cijeli niz predčitalačkih vještina  koje su preduvjet za savladavanje umijeća čitanja. Stoga Vas, dragi roditelji, pozivamo da u ovom užurbanom svijetu nastojite svakodnevno odvojiti nekoliko minuta za svoje dijete i s njime pročitate neku njima zanimljivu slikovnicu, priču ili bajku i na taj način zajedno uživate razvijajući međusobnu bliskost, povezanost i povjerenje.

Comments are disabled.