Ove pedagoške godine projekt skupine Leptirići je “Lijepom našom”. Odlučili su nakon prošlogodišnjeg putovanja po svijetu ove godine putovati Hrvatskom te upoznati narječja, kulturu, hranu, pjesmu i sve ono što čini Hrvatsku jedinstvenom i lijepom. Svoje putovanje Leptirići su započeli na samom istoku Hrvatske sa Slavonijom i Baranjom. Što sve krasi taj kraj, Leptirići su izložili u hodniku vrtića svojim likovnim radovima. Najviše od svega dojmili su ih se slavonski kulinarski specijaliteti te slavonske tamburice i pjesma koju su redovno slušali, plesali i zabavljali se uz nju. Nakon Slavonije i Baranje došli su do Posavine koju su obilježile tradicionalne posavske nošnje. Prošli su i kroz Podravinu i Prigorje gdje su ponajviše istraživali stare kajkavske riječi, čitali kajkavsku poeziju te se pozabavili i naivnom umjetnošću. Prošli su i kroz Zagorje, brežuljkasti krajolik i specifičnosti toga kraja i imali priliku iz prve ruke čuti zagorski kao i naučiti brojati do 10 “po zagorskom”. Došli su i do Moslavine, Lonjskog polja, tajnovitih starih gradova, utvrda i dvoraca. Prolazeći kroz regije Hrvatske Leptirići uče različitosti i posebnosti svih krajeva države. Nakon svakog putovanja održani su i grupni kvizovi puni zanimljivosti koje su djeca imala priliku čuti i naučiti.

[/private]

Comments are disabled.