Povodom Svjetskog dana pčela Točkice su se cijeli tjedan zabavile nizom prigodnih aktivnosti.

Slušali smo prigodne pjesme „Leti pčela malena“ i „Leti, leti pčelice“, ali i priče „Pčelica Jelica i medo Edo“, „Priča o pčelama“ i „Slatka priča“. Osim navedenih, veoma zanimljiva bila nam je i zvukovna priča „Marljiva pčela“, a s velikim smo interesom gledali animirani film o pčelici Maji.

Promatrali smo pčele pod povećalom pa se tako bolje upoznali s njihovim izgledom. U izrađene košnice ubacivali smo aplikacije pčela. Također, tražili smo parove jednakih sličica s likovima iz navedenog animiranog filma.

Šuškalicama smo oponašali zujanje pčelica, a njihov let od cvijeta do cvijeta uprizorili smo mašući rukama. U vrtićkom smo dvorištu pomoću obruča odigrali simboličku igru „pčelice u košnicu“. Tijekom prethodnog tjedna igrali smo i pokretnu igru „leti, leti…“

Pomoću tuljaca papirnatih ubrusa, spužvica i žute tempere izradili smo preslatke pčelice koje nas svakodnevno pozdravljaju u našoj sobi dnevnog boravka.

Comments are disabled.