Naši kreativci su u proteklom razdoblju bili jako vrijedni. Unatoč tome što nije pao toliko željeni snijeg, oni su ga dozivali te od izrezanih plavih nijansi kolaža napravili mozaik pahuljice snijega. U tom ozračju na papir su lijepili grančice drveća i napravili svoje zimsko drvo koje su ukrasili otiskom prsta i bijelom temperom u zimsko snježno ruho. Trganjem vate i lijepljenjem na papir radili su snježnu sovu kojoj su oči i kljun izrezali iz kolaža. Tada je došla i veljača te vrijeme zaljubljenih – Valentinovo. Tako su kreativci crvenom temperom obojali srce od kartona, te ukrasili kuglicama od salvete i kolaža u srebrnoj boji. Svatko je tako napravio svoje licitarsko srce. Nakon Valentinova, došao nam je i dan maškara. Vrtić nam je bio sav u duhu maskenbala pa su tako kreativci radili masku klauna. Izrezali su oči na papirnatim tanjurima, a masku ukrasili izrezanim šarenim coflekima i pastelama. Kako su nam proljetnice uranile i prve nam se pojavile visibabe, tako su i one došle na red. Rezanjem zelenog i bijelog kolaža, napravili su svoje visibabe a i prisjetili su se pjesmice “Visibaba mala”. Među prvim pokazateljima proljeća je i svakako cvijet vrbe kojeg znamo po nazivu “Cica-maca”. Tako je svatko izrezao od kolaža svoju vazu, a smeđom temperom nacrtali su grančice u vazi. Nakon toga su od vate lijepili cvijet cica – mace na svoje grančice. Okolica se počela roziti od cvijeta marelice, pa su tako smeđom temperom nacrtali grančicu, a na nju tapkali štapićem za uho rozo-bijele cvjetiće marelice. Kako je bilo pogledajte u foto galeriji.

Comments are disabled.